Balet v Golden Apple Cinema

Študenti našej školy sa pravidelne zúčastňujú premietaní baletov z Boľšojho Teátra v Moskve, ktoré v priamom prenose do Liptovského Mikuláša prináša spoločnosť Golden apple cinema. Našim študentom tak vzniká mimoriadna príležitosť, vzhliadnuť vybrané baletné diela v podaní jedného z najelpších baletných súborov sveta. Mmultikino v Liptovskom Mikuláši je pritom jediné na Slovensku, ktoré ktoré realizuje priame prenosy z Moskvy a to už tretiu sezónu po sebe.


Naša škola uvádza do deja prítomných hostí a každý balet predstaví v moderátorskom vstupe. Premietanie baletu “Skrotenie zlej ženy”, okrem našich tanečníc a pani riaditeľky, uviedol výnimočne aj Pavol Ďumbala – emeritný sólista a dlhoročný šéf baletu Štátnej opery v Prahe a náš dlhoročný priateľ, ktorý na našu školu odborne dohliada.