Svetové baletné predstavenie

 

V Dome Kultúry v Liptovskom Hrádku

12. 4. 2019 o 19:00 hod.

Predpredaj: 5€ / 3 € (dôchodcovia, študenti, ZŤP)
Na mieste: 7€ / 5€ (dôchodcovia, študenti, ZŤP)
Vstupenky si zakúpite na MsÚ Lipt. Hrádok referát kultúry,
tel. 044 520 21 27

Pozvite aj svojich priateľov na toto jedinečné predstavenie.

Americký baletný súbor Ballet Magnificat predstaví  v Liptovskom Hrádku inscenáciu Miesto ukrytia s podtitulom Nádeje uprostred utrpenia.

Dej sa odohráva vo vojnovej zóne holandského mesta Haarlem v roku 1944. Skryté miesto je obrazom božsky inšpirovaného odpustenia uprostred zúfalých a nepredstaviteľných okolností.

Balet Magnificat sa zapája do boja dvoch sestier, Corrie a Betsie ten Boomových. Sestry hľadajú možnosti, ako pomôcť svojim židovským susedom a priateľom získať istotu počas vojny. Ako útočisko poskytujú priateľom malý úkryt postavený v stene ich domu. Nanešťastie ich pomoc je odhalená a sestry transportované do koncentračného tábora Ravensbrück. Tu musia čeliť zápasom ďaleko presahujúcim ich najdivokejšiu predstavivosť.

Choreograf Jiří Sebastian Voborský, inšpirovaný skutočným príbehom Ten Boomovcov, odhaľuje tento hrdinský príbeh s veľkou úrovňou drámy, vášne, bolesti a nakoniec nádeje a radosti, pretože prináša publiku výzvu veriť neuveriteľnému - moci odpustenia skrze Ježiša Krista.