Medzinárodná spolupráca

Pri napĺňaní vízie o prvotriednej škole s dôrazom na kvalitu vzdelávania, snažíme sa čo najviac oslovovať domáce i zahraničné osobnosti, ktoré svojim umením a virtuozitou posúvajú našu školu vpred a pre študentov sú výnimočným zdrojom inšpirácie. Spolupráca sa uskutočňuje formou príležitostných, ale aj pravidelných workshopov.

 

Milan Herich

 


Milan Herich – absolvent prestížnej medzinárodnej školy P.A.R.T.S v Bruseli. Člen belgickej tanečnej skupiny Les Slovaks, uznávaný a vyhľadávaný tanečník a pedagóg Európy. Asistent fenomenálneho tanečníka a pedagóga Davida Zambrana z Venezuely, tanečný interprét a tvorca mnohých tanečných projektov svetového formátu.


Peter Jaško

 

 

Peter Jaško - člen belgickej tanečnej skupiny Les Slovaks a absolvent prestížnej medzinárodnej školy P.A.R.T.S v Bruseli. Profesionálny tanečník pochádzajúci z Liptova, žijúci v Kanade a pôsobiaci po celom svete. Má bohatú tanečnú prax a je tvorca mnohých tanečných projektov. Ako pedagóg pôsobí v tanečných a cirkusových školách a tanečných zoskupeniach v Belgicku, Holandsku, Nórsku, Španielsku, Slovinsku,, Švajčiarsku, Rakúsku v New Yorku a Kostarike. Už 12 rokov nepretržite vedie workshopy na prestížnom letnom festivale IMPULSTANZ dance festival v Rakúsku.


Pavlína a Pavol Ďumbalovci

 


Pavlína a Pavol Ďumbalovci z Prahy. Okrem ich občasných, avšak veľmi prínosných návštev na našej škole, absolvujú naši študenti pod ich vedením pravidelné letné sústredenia. S manželmi Ďumbalovcami sa venujú klasickému tancu do hĺbky, spolu študujú baletné variácie a získavajú veľa tanečných skúseností. Pavol Ďumbala je dlhoročný šéf baletu štátnej opery v Prahe a baletu Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Emeritný sólista baletu Národního divadla v Prahe a zakladateľ baletnej prípravky Terpsichoré. Pri svojich návštevách na našom konzervatóriu venuje dlhé hodiny študentom a študentkám, ktorých okrem klasického tanca zasväcuje aj do tajov tanca s partnerom. Pavol Ďumbala je pre našich žiakov ozajstným mužským tanečným príkladom a preto sa tešíme z každej spolupráce, ktorú nám spolu so svojou manželkou ponúkajú.

 


Lidija Pavlović

 

 

Lidija Pavlović - Zakladateľka Združenia profesionálnych tanečníkov, učiteľov a choreografov v Srbsku, pedagóg štátnej baletnej školy v Belehrade, strategická poradkyňa v prvej akadémii baletu v Srbsku a hosťujúca učiteľka na viacerých tanečných školách v Srbsku. Okrem tanca študovala aj etnológiu, antropológiu a komunikáciu.

Štátnu baletnú školu v Belehrade absolvovala ako najlepšia žiačka svojej generácie. Tanečnú kariéru začala v balete Národného divadla v Belehrade, kde pôsobila ako sólistka vo všetkých klasických aj súčasných repertoárových dielach. Je autorkou vzdelávacieho programu a štandardov klasického baletu prvej súkromnej baletnej školy v Čiernej Hore.

 


Martin Ďurov

 

 

Martin Ďurov - po absolvovaní konzervatória J.L.Bellu v Banskej Bysttrici pôsobil v Johannes wieland´ s company v Kassli. Momentálne je členom company Vim Vigora v New Yorku. Spolu so svojou manželkou založil zoskupenie Laja&Martin, kde aktívne tvorí a vyučuje.