Napísali o nás

 

 

Večer Baletu SND a študentov: nezabudnuteľný, originálny a dôstojný

Vrchol večera pred prvou prestávkou prinieslo číslo Ach Bože z nebe choreografa Mgr. Art. Igora Holováča, ktoré stvárnili žiaci Súkromného tanečného konzervatória Liptovský Hrádok. Na to, že to boli žiaci konzervatória, zvládli to na vysokej profesionálnej úrovni a ich celkový tanečný prejav bol veľmi vyzretý. Holováčova choreografia je náročná: mnoho striedaní ženských a mužských sól, duetov a spoločných častí, pričom bola postavená mimoriadne muzikálne. Pohybovú kreativitu a technickú náročnosť choreografie zvládli mladí tanečníci na výbornú.

Zobraziť celý článok

 

 

Estetický večer so silnými momentmi…

V historickej budove Slovenského národného divadla sa 7. mája 2019 predstavil Večer tanečného umenia Vysokej školy múzických umení a Baletu SND. Na tomto podujatí reprezentovali naše konzervatórium aj naši študenti: Viktória Mäsiarová, Silvia Orfánusová, Viktória Viola Tekeľová, Dávid Dubjel, Matej Lehotský, Jakub Slovák s choreografiou od baletného majstra Mgr. art. Igora Holováča s názvom ACH BOŽE Z NEBE. Prečítajte si ako ich výkony ohodnotila OPERA SLOVAKIA.

Čítať celý článok

Liptovské divadlo tanca s novou inscenáciou...

„Najnovší projekt LDT je unikátny svojím rozsahom“, uviedla producentka divadla Eva Ohraďanová. „Inscenácia Rozprávky je po viacerých stránkach jedinečná. Vzniká na pôvodnú hudbu Oskara Nedbala v úprave hudobného skladateľa Viliama Gräffingera.

Mesačník mesta Liptovský Hrádok 02/2018

 

 

 

Poznáme víťazov 1. ročníka medzinárodnej baletnej súťaže Nádej baletu v Lipt. Hrádku

V Liptovskom Hrádku sa v dňoch 13. – 15. februára 2017 uskutočnil 1. ročník medzinárodnej baletnej súťaže s názvom ,,Nádej baletu“. Na Slovensku je to v súčasnosti jediná súťaž pre budúcich profesionálnych baletných umelcov, ktorej organizátorom je Súkromné tanečné konzervatórium v Liptovskom Hrádku. Do poroty prvého ročníka zasadli renomované osobnosti európskeho baletu, ktoré hodnotili mladých súťažiacich tanečníkov zo Slovenska, Česka a Srbska.

Čítať celý článok

Tritisíc ľudí tlieskalo tanečníkovi na Taiwane, šesťtisíc bude v Číne

Všetko vraj pre Filipa (nášho bývalého študenta) začalo jednou správou od choreografky, s ktorou pracoval pred šiestimi rokmi. Od nej sa dozvedel, že do francúzskeho divadla hľadajú tanečníkov do muzikálu Romeo a Júlia. Vraj z možnosti, že by mohol tancovať a hrať na zahraničných scénach, bol fascinovaný.

Čítať celý článok

 

Strana: 1 2 3