Napísali o nás

Liptovské divadlo tanca s novou inscenáciou...

„Najnovší projekt LDT je unikátny svojím rozsahom“, uviedla producentka divadla Eva Ohraďanová. „Inscenácia Rozprávky je po viacerých stránkach jedinečná. Vzniká na pôvodnú hudbu Oskara Nedbala v úprave hudobného skladateľa Viliama Gräffingera.

Mesačník mesta Liptovský Hrádok 02/2018

 

 

 

Poznáme víťazov 1. ročníka medzinárodnej baletnej súťaže Nádej baletu v Lipt. Hrádku

V Liptovskom Hrádku sa v dňoch 13. – 15. februára 2017 uskutočnil 1. ročník medzinárodnej baletnej súťaže s názvom ,,Nádej baletu“. Na Slovensku je to v súčasnosti jediná súťaž pre budúcich profesionálnych baletných umelcov, ktorej organizátorom je Súkromné tanečné konzervatórium v Liptovskom Hrádku. Do poroty prvého ročníka zasadli renomované osobnosti európskeho baletu, ktoré hodnotili mladých súťažiacich tanečníkov zo Slovenska, Česka a Srbska.

Čítať celý článok

Tritisíc ľudí tlieskalo tanečníkovi na Taiwane, šesťtisíc bude v Číne

Všetko vraj pre Filipa (nášho bývalého študenta) začalo jednou správou od choreografky, s ktorou pracoval pred šiestimi rokmi. Od nej sa dozvedel, že do francúzskeho divadla hľadajú tanečníkov do muzikálu Romeo a Júlia. Vraj z možnosti, že by mohol tancovať a hrať na zahraničných scénach, bol fascinovaný.

Čítať celý článok

Deň učiteľov 2017

Cenu Jána Juraja Grűnwalda“ - najvyššie ocenenie z rúk primátora mesta Branislava Trégera a vedúcej odboru organizačného, školstva a sociálnych vecí Martiny Harichovej prevzala riaditeľka súkromnej základnej školy a súkromného tanečného konzervatória, Eva Ohraďanová. „Cena Jána Juraja Grűnwalda“ bola udelená aj našej pani učiteľke Ľubici Rúčkovej.

Celý dokument na pozretie

Novinky na začiatku školského roku

Začiatok školského roka na našej škole - Škola do nového roka vstupuje s niekoľkými novinkami. Žiaci sa nasťahujú do nových izbičiek vo vlastnom internáte a pedagogický zbor školy posilnia dve študentky magisterského štúdia VŠMU Miroslava Poloncová a Zuzana Granátová.

Celý dokument na pozretie

 

Strana: 1 2