Medzinárodná spolupráca


Spolupracujeme so zahraničnými osobnosťami, ktoré svojim umením a virtuozitou posúvajú našu školu vpred a pre študentov sú výnimočným zdrojom inšpirácie.
Image

Milan Herich

Absolvent prestížnej medzinárodnej školy P.A.R.T.S v Bruseli. Člen belgickej tanečnej skupiny Les Slovaks, uznávaný a vyhľadávaný tanečník a pedagóg Európy. Asistent fenomenálneho tanečníka a pedagóga Davida Zambrana z Venezuely, tanečný interprét a tvorca mnohých tanečných projektov svetového formátu.
Image

Peter Jaško

Člen belgickej tanečnej skupiny Les Slovaks a absolvent prestížnej medzinárodnej školy P.A.R.T.S v Bruseli. Profesionálny tanečník pochádzajúci z Liptova, žijúci v Kanade a pôsobiaci po celom svete. Má bohatú tanečnú prax a je tvorca mnohých tanečných projektov. Ako pedagóg pôsobí v tanečných a cirkusových školách a tanečných zoskupeniach v Belgicku, Holandsku, Nórsku, Španielsku, Slovinsku,, Švajčiarsku, Rakúsku v New Yorku a Kostarike. Už 12 rokov nepretržite vedie workshopy na prestížnom letnom festivale IMPULSTANZ dance festival v Rakúsku.
Image

Martin Ďurov

Po absolvovaní konzervatória J.L.Bellu v Banskej Bysttrici pôsobil v Johannes wieland´ s company v Kassli. Momentálne je členom company Vim Vigora v New Yorku. Spolu so svojou manželkou založil zoskupenie Laja&Martin, kde aktívne tvorí a vyučuje.
Image

Pavlína a Pavol Ďumbalovci z Prahy

Okrem ich občasných, avšak veľmi prínosných návštev na našej škole, absolvujú naši študenti pod ich vedením pravidelné letné sústredenia. S manželmi Ďumbalovcami sa venujú klasickému tancu do hĺbky, spolu študujú baletné variácie a získavajú veľa tanečných skúseností. Pavol Ďumbala je dlhoročný šéf baletu štátnej opery v Prahe a baletu Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Emeritný sólista baletu Národního divadla v Prahe a zakladateľ baletnej prípravky Terpsichoré. Pri svojich návštevách na našom konzervatóriu venuje dlhé hodiny študentom a študentkám, ktorých okrem klasického tanca zasväcuje aj do tajov tanca s partnerom.

Pavol Ďumbala je pre našich žiakov ozajstným mužským tanečným príkladom a preto sa tešíme z každej spolupráce, ktorú nám spolu so svojou manželkou ponúkajú.