Oslava medzinárodného dňa tanca 2021

Michaela KošováAktuality zo školy

29. apríl je pre tanečníkov a tanečných tvorcov významný deň. Od roku 1982 je vyhlásený ako medzinárodý deň tanca.
Naše konzervatórium si tento deň, spolu so spolupracujúcimi súbormi, zvyklo oslavovať vystúpením, či iným podujatím, už druhý rok však do osláv zasiahla pandémia. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli preniesť oslavu do online priestoru a to nie len v jedeň deň ale na celých 5 dní.
Od 26. apríla do 30. apríla boli vždy od 19:00 na YOUTUBE kanáli Liptovského divadla tanca prístupné predstavenia a zostrihy koncertov spolupracujúcich súborov. Online podujatie DNI TANCA NA LIPTOVE spojilo Liptovské divadlo tanca, Folklórny súbor Váh, Súkromné tanečné konzervatórium a TK Jessy Vavrišovo. Okrem úvodného predstavenia HRAČKY Liptovského divadla tanca, ktoré malo online premiéru už poča Noci divadiel ( november 2020), boli všetky ostatné predstavenia ONLINE PREMIÉRAMI. Spolu naše predstavenia videlo 600 sledovateľov. Ďakujeme!

Medzinárodný deň tanca s nami naživo oslávili aj poslucháči Rádia Regina STRED, kde sme v dvoch vstupoch hovorili viac o pôvode vzniku medzinárodného dňa tanca, o našich maturantkách a ich špeciálnej maturite 🙂
vypočuť si ich môžte tu: